26 februari 2010 - Voorlichtingsmiddag met als thema: De oogzorgketen in beeld
NVBS afdeling Noord-Brabant en de contactgroep retina belangen organiseren op Vrijdag 26 februari 2010 13.00 tot 17.00 uur een Voorlichtingsmiddag met als thema:
De oogzorgketen in beeld.
Op het programma staat:
Jolanda Verwaal (Adviseur Optometrie). Zal spreken over onderzoeksmogelijkheden in de oogbus.
Wat is de OOGbus
De OOGbus brengt oogzorg dichtbij. De bus stopt op afspraak bij verzorgingshuizen om bewoners en buurtbewoners te onderzoeken op mogelijke oogafwijkingen. Bij ongeveer 30 procent van de onderzochte mensen is een doorverwijzing nodig. Met moderne oogheelkundige apparatuur waarmee metingen van oogboldruk, oogsterkte en controle van de binnenzijde van het oog vakkundig kunnen worden uitgevoerd, wordt in de OOGbus onderzoek gedaan. Indien nodig ontvangt de cliënt na het onderzoek van de optometrist een verwijzing naar een opticien, optometrist of de huisarts.
Van alle bewoners van verzorgingshuizen heeft 50 procent een verminderd gezichtsvermogen, dat leidt tot een verhoogde kans op valincidenten en vermindering van de kwaliteit van leven. Door een eenvoudige brilaanpassing of bijvoorbeeld een staaroperatie kan dit vaak verholpen worden. Het gezichtsvermogen, en dus ook de kwaliteit van leven, wordt daarmee een stuk verbeterd.
Een van de oogartsen verbonden aan het Maxima Medisch Centrum Eindhoven, zal een korte toelichting zal geven op: chronische netvliesaandoeningen, groene en grijze staar, en oorzaak en behandeling. van netvliesloslating,
Een ergotherapeut verbonden aan de regionale hulpverleningsinstelling Sensis bespreekt de basisprincipes van een inrichting van leef- en werkruimten met een op de persoon toegesneden verlichting, waardoor een optimale visuele waarneming ontstaat.
Het is van belang om bij slechtziendheid het resterende gezichtsvermogen te optimaliseren. De laatste jaren hebben videologen en ergotherapeuten daarvoor het nodige ontwikkeld. Met toepassing van de juiste kleur in het interieur, een persoonlijk toegesneden verlichtingsplan en een praktische inrichting is een op de visus gericht beter leef- en werkklimaat te realiseren.
Prof. Dr. F. Hendrikse Hoogleraar oogheelkunde AZM, Maastricht zal speciaal aandacht besteden aan de chirurgische behandeling van Diabetisch Retinopathie.
Vragenforum: de inleiders beantwoorden vragen uit de zaal.
Mevrouw Lieve Roets-Merken, onderzoeker - expertise doofblindheid - verbonden aan Stichting Kalorama zal deze middag optreden als dagvoorzitter.
Voor aanvang van het programma en in de pauze kunt u de stands bezoeken van: de NVBS en de Diabetesvereniging Nederland. Voor een kopje koffie of thee wordt gezorgd.
Iedereen, leden van de NVBS, maar ook mensen die geen lid zijn, maar wel geconfronteerd worden met slechtziendheid of blindheid, nu of in de toekomst, bij zichzelf of in hun omgeving of in hun werk, is van harte uitgenodigd deze voorlichtingsmiddag bij te wonen.
Aanmelden:
De organisatie heeft graag dat u zich aanmeldt via familie Rikkers tel.nr. 040-2262302 of via e-mail retina@nvbs.nl.
Voor meer informatie kijk op www.nvbs-retina.info/ of www.nvbs.nl/
Bron: NVBS Retina Secretariaat
