Kindercentrum VISIO De Heukelom onthult grote stoere schilderijen
Kunstproject prikkelt kinderen met visuel en verstandelijke beperking
Niemand minder dan de kunstenaars Gerard van de Weerd, René Jansen,Nicole van der Veen-Kerssies, Flip Gaasendam,Gijs Kos en Piet van de Hoef onthullen donderdag 19 augustus 2010, 14.00 uur het kunstwerk dat zij hebben gemaakt voor het nieuwe kindercentrum van Koninklijke Visio in Haren. De kinderen met een visuele en verstandelijke beperking in het kindercentrum zijn verdeeld over zes groepen met namen als: krokodil, ijsbeer, giraffe, zebra, walvis en olifant. De bewuste keuze voor stoere grote beesten is om de kinderen erop te wijzen dat ze stoer, bijzonder en belangrijk zijn. De nadruk ligt altijd op de eigen specifieke mogelijkheden.
Kinderen hebben een grenzeloze fantasie. In hun verbeelding is alles mogelijk. Er zijn geen grenzen en iedereen is gelijk. Een belangrijk punt voor als je anders bent. Verbeelding is iets universeels en uitingen middels kunst zijn daar een uitstekend voorbeeld van. Kunst biedt de mogelijkheid om verbeelding vorm te geven, er een gedachte en een mening aan te verbinden. Samen met de kunstenaars onthullen de kinderen de schilderijen. En ze zingen er ook nog bij.
Schilderijen prikkelen kinderen
AnneMarie Beitler, directeur Wonen & Dagbesteding: We zijn erg trots op de nieuwe voorzieningen voor de kinderen.We kunnen de kinderen bij Visio optimaal begeleiden en stimuleren in hun ontwikkeling. We zoeken voortdurend naar mogelijkheden om ze te prikkelen en de omgeving bewust te maken van hun behoeften. Interactie en integratie in de maatschappij is belangrijk voor de eigenwaarde. De kunstenaars zagen direct de meerwaarde van hun medewerking en waren unaniem enthousiast. Zij leveren eigenlijk de grootste bijdrage en vragen, bij wijze van uitzondering, een fractie van de reguliere verkoopprijs voor het werk. Sponsoren steunen dit project financieel.
Binnenplaats
De schilderijen van twee bij anderhalve meter krijgen een plek op de binnenplaats van het kindercentrum. Echte kunst aan de wand, zo opgehangen dat de kinderen in rolstoelen er ook onder langs kunnen rijden. Sponsoren (de leveranciers en bedrijven die werkten aan het kindercentrum), de kunstenaars en Galerie Wildvuur hebben het mogelijk gemaakt dit kunstproject te realiseren. Voor het publiek is het mogelijk de schilderijen op afspraak te bezichtigen.
- Momenteel geen berichten.
